Jdi na obsah Jdi na menu
 


Armageddon + Pearl Harbor

7. 5. 2006
Armageddon
Popis:
Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thorton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost – ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož.
Rok výroby: 1998
Režie: Michael Bay
Hrají: Liv Tyler, Bruce Willis, Ben Affleck
- tak tenhle filmeček je naprosto úžasnej, rozbreřela sem se, když to bouchalo, když Liv mluvila s Brucem, když Bruce vybuchoval, lépe řečeno pokaždý. No a taky je tam hezká písnička I don´t wanna a miss a thing.
Pearl Harbor
Popis:
Danny a Rafe jsou od dětských let přáteli a oba si zamilovali letadla a létání. Nerozešli se ani v dospělosti, kdy se oba stali piloty americké armády. V Evropě již zuří válka, ale američtí vojáci zatím tráví mírové dny na svých základnách. Přesto se Rafe, který je starší, přihlásí jako dobrovolník do britských RAF a odchází bojovat do Evropy. Krátce před odchodem se seznámí se zdravotní sestrou Evelyn. Evelyn a její kamarádky se přicházejí pobavit s vojáky z Rafeovy jednotky. Rafe a Evelyn spolu stráví poslední romantický večer. V závěru Rafe přizná Evelyn, že odchází do války. Danny s jednotkou a skupina zdravotních sester jsou převeleni na havajskou základnu Pearl Harbor, kde Evelyn oddaně čeká na každý Rafeův dopis. Jednoho dne je to právě jeho nejlepší přítel Danny, který přináší Evely smutnou zprávu. Rafe byl sestřelen nad mořem a zahynul. Ačkoliv se tomu brání, mezi oběma lidmi, které bolí ztráta přítele, začne vznikat milostné pouto. Zanedlouho spolu Danny a Evelyn stráví noc. Jednoho dne se však před dveřmi Evelyniny ošetřovny objeví Rafe, živý a zdravý. Zraněného pilota totiž vylovili z moře a zachránili francouzští rybáři. Rafe okamžitě pozná, že mezi Dannym a Evelyn vznikl cit. Jeho reakce je tvrdá a odmítavá, večírek na uvítanou skončí rvačkou. Do milostného trojúhelníku však nečekaně vstoupí historické události. 7. prosince 1941 napadlo Japonsko nečekaně základnu Pearl Harbor.
Rok výroby: 2001
Režie: Michael Bay (nečekaně)
Hrají: Kate Beckinsale, Ben Affleck, Josh Hartnett
- tak na tenhle filmík sem se dívala včera a poprvé sem ho viděla celý. Musím říct, že vím proč se mi ten jeho soundtrack tolik líbí., Prostě se režisér Bay ukázal jako velký romantik a další fimlík od něj by neuškodil. Prečela sem když Josh umíral, když byl spolu s Kate někde pod stromečkem a oplakávali Bena, ale taky, když si Ben hrál s Dennym (malym synáčkem).