Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se zabít?

23. 4. 2006
část 1
Sebevražda - cesta ke smrti

Regály knihkupectví jsou plné knížek, které radí co jíst, pít, jak se hýbat, abychom se co nejdéle udrželi zdraví a na tomhle světě zůstali co nejdéle. Co má ale člověk dělat, když už ho život nebaví a chtěl by jej nějakým civilizovaným a pokud možno příjemným způsobem opustit, to už se nikde nedozví...

Ono totiž není odejít jako odejít. Většina dobrovolných odchodů ze světa je provedena brutálním a nevkusným způsobem, v mnoha případech bezohledným k ostatním. Když někde prosákne zpráva o sebevraždě, všichni si zaťukají na čelo a řeknou si: "Cvok!" Přitom jim do toho vůbec, ale vůbec nic není, každý si přece může žít svůj život, jak uzná za vhodné, pokud tím neomezuje ostatní - ale vykládejte to někomu, když už jste mrtvý...

Takže jak na to? Tento dokument obsahuje krátký výčet nejpoužívanějších a nejoblíbenějších sebevražedných metod. Stačí se jen zvolit tu "pravou"...

Stětí hlavy

Čas:pár sekund
Podmínky:železniční trať, nebo gilotina...
Jistota: velmi vysoká, pokud neucuknete


Pokud máte gilotinu, může jít o praktický způsob. Pokud ne, je lepší to nezkoušet. V úvahu by snad připadalo použití vlaku , "skákání pod vlak". Je ovšem velmi obtížné nechat hlavu na místě a neucuknout. Takže se nejprve případně předávkujte pilulkami na spaní a přivažte ke kolejím. Snad vás nikdo nenajde před prvním rychlíkem...


Stětí hlavy pomocí auta

Čas:velmi rychlé
Podmínky:potřebujete dobré auto a silný provaz
Jistota: nespoléhal bych na toZákladní myšlenka je v tom, že jeden konec provazu si uvážete kolem krku, zatímco druhý přivážete k nějakému pevnému předmětu. Potom nastupte to auta a rozjěďte to jak nejrychleji to jen vaše auto zvládne. Jakmile dosáhnete konce provazu, vaše hlava se utrhne. Ujistěte se že provaz je dostatečně dlouhý a připoutejte se. Podle toho co jsem zjistil tuto metodu skutečně použil v červnu roku 1993 kdosi z Washingtonu, takže asi nebude tak špatná. Použil provaz dlouhý asi kolem 7.5 metru což se zdá být trochu málo. Asi měl skutečně silné auto.


Podřezání žil a podobně

Čas:minuty pokud jde o řez hlavní tepny, jinak věčnost
Podmínky:ostrý nuž/břitva/žiletka (žiletka se velmi špatně drží pokud je pokrytá krví)
Jistota: pruměrná pokud povedete řez na hlavní tepně, jinak velmi malá


Toto je velmi běžný pokus o sebevraždu, leč zřídkakdy skončí jinak než pouze jizvou. Je potřeba hodně energie abyste řízli hluboko do tříselní nebo hrdelní tepny, které jsou jediné schopné vás dost rychle zabít. Vubec se nezabývejte touto metodou. Přeříznutí vaší hrdelní tepny je velmi obtížné, protože krkavice jsou chráněny prudušnicí. Viděl jsem fotky lidí kteří tuto metodu použili - hloubka řezu je užasná. Pokud si chcete řezat v zápěstí, řežte podél modré žíly na spodu vašeho zápěstí, ale dostatečně hluboko abyste odkryli tepnu vespod. Tradiční teplá koupel by měla pomoci, protože udrží proud rychle vytékající krve, což zpomaluje proces srážení a následně zastavení krvácení. Lehněte si do vany tak aby zápěstí nemohlo spadnout na vaše tělo a blokovat tak proud krve. Suma sumáru: velmi bolestivé, velmi obtížné, vysoké riziko odhalení.


Vykuchání seppuka - hara kiri

Čas:pár minut
Podmínky:hodně ostrý meč a silná vůle
Jistota: celkem vysoká, pokud to zvládnete


Bolestivé, a velmi obtížné, takže neočekávejte víc než že si zpusobíte zánět pobřišnice. Velmi známé a oblíbené u nadšencu do bojových umění.


Vzduch v žilách

Čas:pár minut
Podmínky:hodně vzduchu a injekční stříkačka
Jistota: zdřejmně mizerná


Jediný případ o kterém vím byl jistý pan Abbie Borroto který zemřel během několika minut po injekčním vpichu 40cc vzduchu do žíly. Prof. Y Kenis říká: "...extrémně obtížné spáchat touto metodou sebevraždu. ...možná s velmi vážnými následky, jako ochrnutí nebo trvalé poškození mozku. Toto je pouze muj dojem, nemám jinak mnoho informací o této metodě. Dr Pieter V Admiraal .. popisuje metodu sebevraždy vzduchovou bublinou jako nemožnou. "Abyste někoho zabil vzduchem v žilách, musel byste mu píchnout při nejmenším 100-200 ml nejrychleji jak jen to je možné. Musel byste vyplnit celé srdce vzduchem během okamžiku. Srdce by pravděpodobně tlouklo po několik minut, asi 5-15 min., a během prvních pár minut by mohl být dotyčný v plném vědomí.


Upálení

Čas:sek. až dny
Podmínky:benzín & zápalky
Jistota: dobrá pokud vám nebude poskytnuta lékařská pomoc


Velmi bolestivé - jeden z nejkrutějších zpusobů sebevraždy, převážně demonstrativní případy. Pokud přežijete budete znetvořen po zbytek života. Pokud skutečně chcete "uspět", neodbývejte to tím, že se jen polijete benzínem a škrtnete sirkou. Postarejte se o to, aby vaše oblečení bylo dokonale nasáté benzínem a pokud možno si stoupněte do průvanu.


Šok elektrickým proudem

Čas:sek./min.
Podmínky:vysoké napětí & dobré uzemnění
Jistota: závisí na napětí a na štěstí


Vůbec se nezabývejte napětím 110 nebo 240 Voltů, je to strašně málo. Použijte vysokonapěťové vedení, stujte na boso na vodou zmokřené zemi (ještě lepší je umístit kus SILNÉHO měděného kabelu do řeky). Nejlepší je pokud dráha pro proud vede skrz vaši hlavu nebo srdce. Jinak si zpusobíte vážné popáleniny. Někteří lidé přežili i obrovské napětí s popáleninami 3. stupně. Někdy ochrnutí, amputované udy, atd. (rozhodně je nutno použít střídavé napětí, které oproti stejnosměrnému vyvolává dlouhodobější svalové kontrakce, a tak se sníží šance puštění se zdroje proudu. Proud asi 0,1 A procházející srdečním svalem muže vyvolat smrtelnou arytmii, při pruchodu mozkovým kmenem zpusobuje zástavu srdečního tepu a dechu. Silnější proud již zpusobuje zuhelnatění tkání)


Utopení

Čas:5 min.
Podmínky:hluboká voda, závaží
Jistota: dobrá, pokud vás nějakej dobrák včas nevytáhne

Do kapes si dej kameny, svažte ruce & nohy dohromady a skočte do vody... Ze studené vody mužete být oživen i po několika hodinách, protože studená voda zpomaluje metabolismus (látkovou výměnu) v buňkách a tkáních, a tak zvyšuje jejich toleranci vuči nedostatku kyslíku. Teplá voda nemá sice výhodu hypotermie, ale na druhou stranu je efektivnější v tom, že skutečně "zůstanete" mrtví.


Podchlazení (hypotermie)

Čas:15 min. ve velmi studené vodě až několik hodin
Podmínky:teplota vzduchu -10°C; vody 0°C
Jistota: dobrá, pokud vás nikdo nenajde


Namočte své oblečení do vody, vlezte do ledničky / studené vody někde kde vás nikdo nenajde. Také pomuže pokud se napřed vymočíte. Pokud jste blízko velmi studené vody (jako severní moře nebo podobně), kde je teplota okolo 0°C, je to naprosto skvělé, protože doba po kterou vydrží pruměrný člověk v takové vodě je asi 15 min.


Hladovění

Čas:asi 40 dní.
Podmínky:nesmíte být násilím nakrmen
Jistota: dobrá pokud zustanete bez lékařské pomoci


Jakmile ztratíte asi 20% puvodní váhy, začnou první příznaky jako zkažený žaludek, svalová slabost a nejhorší ze všeho - duševní neschopnost... po 40 dnech je již život vážně ohrožen. V některých případech je hladovění velmi bolestivé... (hladovění je rozděleno na několik fází. Nejprve začne organismus využívat vlastní glykogen ukládaný v játrech a svalech. Po několika dnech se již většina energie získává z tuku a pokračuje odbourávání svalové hmoty. Dochází ke zpomalení metabolismu což zpusobuje resorbci vody která měla být vyloučena, zpět do tkání. Zhoršuje se schopnost trávení a zastavuje se produkce žaludečních šťáv. Smrt je zpusobena buďto některou infekcí protože je velmi zhoršena obranyschopnost organismu anebo degenarací srdečního svalu)


Sebevražda s asistencí

Čas:závisí na metodě
Podmínky:znáte schopného zabijáka?
Jistota: závisí na použité metodě & odhodlání pomocníka


Pokud se vám někoho nepodaří přemluvit, tak se pravděpodobně probudíte v nemocnici bez peněz a bez dokladů. Pokud někomu zaplatíte, nejspíš vám uteče s penězi a vykašle se na vás. Snad jen opravdu dobrý přítel a výstřel do týla...


Autonehoda

Čas:okamžitě pokud opravdu nemáte štěstí min./hod.
Podmínky:silný vůz, dráha na rozjezd, betonový blok
Jistota: závisí na rychlosti vozu a kvalitě dopadliště


Vlezte si do vozu, pořádně to rozjeďte (minimálně 100 km/h) a napalte to pěkně čelně do betonu... Doporučuju plnou nádrž, vůz bez airbagu a nepřipoutávat se. Hlavně při tom nezabijte ještě někoho jiného...
UŽIJ SI TO!!část 2
Oběšení zadušením: (visení na provaze)

Čas:5 až 10 min.
Podmínky:provaz, pevná podpěra dost vysoko nad zemí
Jistota: vysoká

Pravděpodobné poškození mozku pokud budete zachráněn. Jak to bude bolestivost závisí na provaze.


Oběšení zlomením vazu:

Čas:okamžitě pokud dojde ke zlomení vazu
Podmínky:pevný provaz, pevná podpěra, 3m místa pod vámi, trochu nad
Jistota: velmi vysoká pokud neselže provaz nebo podpěra


Bezbolestné a rychlé pokud spadnete dostatečně hluboko. Ujistěte se že vámi vybraný provaz je dobře uvázaný a unése vaši váhu násobenou gravitačním zrychlením. Délka smrtelného pádu závisí na vaší hmotnosti (2.5m pro 90 Kg, 2.6m pro 70 Kg, 2.75 pro 50 Kg), optimum je 3m. Použijte katovu smyčku (s uzlem za krkem).


Skákání z vysokých budov

Čas:okamžitě pokud máte štěstí, jinak min/hod
Podmínky:10-poschoďová nebo vyšší budova s přístupem do nejvyššího patra
Jistota: 90% pro 6-poschoďovou budovu, s vzrustajícím počtem pater se zvyšuje


Je obtížné překonat strach z výšek, mnoho lidí to nezvládne. Snadno objevitelné pokud jste viděn z blízkých oken/střech. Snadný přístup ve městech, jinde velmi obtížné. Je zde také riziko že strávíte zbytek života na vozíčku. Snažte se abyste dopadli na beton. Cituji : "9 lidí z 10 padajících z 6 patra nepřežije."


Nehoda při seskoku

Čas:pravděpodobně okamžitě
Podmínky:parašutistický kurz - čas, peníze, zdravoní stav
Jistota: téměř 100%, ovšem existují i lidé kteří to přežili...


Alternativa k předchozímu. Přihlašte se k parašutistum, pilně se učte abyste odvrátili veškerá podezření. Až přijde ta pravá chvíle tak si pro jistotu řádně "upravte" padák, a hop. Dosáhnete rychlosti až 220 km/h, smrt je okamžitá jakmile narazíte na pevnou zemi. Výhodou této metody je, že vypadá jako nehoda.


Zastřelení

Čas:mikrosekundy pokud nejste neuspěšný (min./hod.)
Podmínky:vlastnictví palné zbraně odpovídající ráže
Jistota: vysoká


Bezbolestné pokud se to povede, jinak bolestivé & poškození mozku. Poměrně časté v místech kde jsou palné zbraně snadno dostupné (v USA údajně až 60% ze všech sebevražd). Oblastí vstřelu je nejčastěji spánek, případně ústy, pod bradou. Kulka muže minout životně duležitou oblast, odklonit se od lebky. Pokud si mužete vybrat zbraň, použijte brokovnici ráže 12 s náboji dlouhými 3 palce (76mm). Toto je nedoporučovanější sebevražedná zbraň. Dále v pořadí jsou kulovnice velké ráže, s vysokorychlostními poloplášťovými střelami (nad 700 m/s). Co se týče krátkých palných zbraní, spodní hranicí použitelnosti je pravděpodobně náboj 7.65mm Browning s poloplášťovu střelou a expanzivní dutinou. Malorážkové (.22) náboje a munice ráže 6.35mm je vyloženě nevhodná, oběť většinou umírá v agónii, pokusy často končí neúspěšně. Čím vyšší zvolíte ráži, tím pochopitelně lépe. Z pistolí jsou vhodné především ráže .40 S&W, .45 ACP, .357 Magnum a pochopitelně .44 Magnum, .454 Casull .50 AE a podobné přerostlé hybridy. Dobrou službu vám však mohou poskytnout i historické zbraně a jejich repliky na černý prach, umíte-li s nimi ovšem zacházet (což na druhou stranu není nic komplykovaného). Jejich výhodou je především lepší dostupnost a dobrá ranivost bezplášťových olověných střel. Nepříjemné na sebevraždě zastřelením je především to, že pěkně zasviníte okolí. Vaše rodina bude určitě ohromně nadšena až bude odevšad čistit zaschlou krev s kousy mozku a lebky... Doporučuju se střílet v přírodě.


Výbušniny

Čas:10 milisek. nebo tak nějak
Podmínky:detonátor a dobré výbušniny
Jistota: velmi vysoká

Nepoužívejte střelný prach ani jiné slabé výbušniny pokud je nemáte v opravdu velkém množství (tuny). Nejlepší je pochopitelně dynamit, nitro a plastické trhaviny. Na čelo s nimi spolu s detonátorem a BUM! Největší problém je sehnat dobrou výbušninu. Pokud máte ruční granát, použijte jej, je to asi to nejlepší co bude k dispozici.


Zadušení

Čas:5 min. do bezvědomí, 10+ více minut do smrti
Podmínky:kdekoliv kde je provaz a něco za co je možné ho uchytit
Jistota: vysoká, pokud nebudete zachráněn


Jedna z nejefektivnějších a nejpoužívanějších metod sebevraždy. Pravděpodobné poškození mozku pokud budete zachráněn. Velmi častá je panická reakce (pokud není použit inertní plyn). Existují dva efektivní způsoby: za prvé když jste v bezvědomí (např. pilulky na spaní), anebo za druhé, oběšením. Velmi vhodná je kombinace s čistým inertním plynem.


Skákání pod vlak

Čas:pár sekund (nebo hodin pokud jste neuspěšní)
Podmínky:kdekoliv kde je trať po které jezdí RYCHLÉ vlaky
Jistota: závisí na vašem načasování a rychlosti vlaku.


Pravděpodobně nejlepší by bylo položit na trať krk a nechat vlak ať vám zlomí páteř. Problém je v tom, že mnohé z lokomotiv mají před koly jakési radlice, které mají případné překážky odhrnout a snížit riziko vykolejení. Takže kdo ví, jak by to dopadlo. Jede-li však rychlík rychlostí 130 km/h, bude to v podstatě asi jedno - tnajděte si nějaký slepý kout (rychlíky potřebují k zastavení asi kilometr) a prostě se nechte srazit. Pokud možno nastavte hlavu na před.